Aktualny kurs funta brytyjskiego w Warszawie

GBP/PLN
 •  

Funt szterling jest słusznie uważany za jedną z najstarszych jednostek monetarnych w Europie. Jego historia zaczyna się już w 700 r. I do dziś jest w obiegu w krajach Wielkiej Brytanii - Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej.

Obecnie, jak zawsze, funt szterling zajmuje czołowe miejsce w światowej skali gospodarczej. Przed dolarem amerykańskim to funt brytyjski pełnił rolę pieniądza rezerwowego dla prawie wszystkich krajów świata. Dziś funt zajmuje należne mu trzecie miejsce jako waluta rezerwowa, za dolarem amerykańskim i euro. W pracach Międzynarodowego Funduszu Walutowego funt jest aktywnie wykorzystywany do wzajemnych rozliczeń. Dlatego kurs funta brytyjskiego jest bardzo ważny dla każdego.

W wolnym obrocie znajdują się banknoty i monety o nominałach odpowiednio 5, 10, 20, 50 i 1, 2, 5, 10, 20, 50 pensów i 1, 2 funty. Są nadal w produkcji, ale rzadko są to monety 25 pensów i 5 funtów.

Pochodzenie nazwy

Początkowo były to małe srebrne monety zwane funtami szterlingami. A 240 z tych monet było równych jednemu funtowi. W krajach anglosaskich miarą wagi jest 1 funt. Z biegiem czasu nazwa została zredukowana do dwóch słów. Później Wyspy Brytyjskie zostały podbite przez przybyłych ze Skandynawii Normanów. Królowie normańscy nie dotknęli lokalnych pieniędzy, ale podzielili funta na 20 szylingów, z których każdy ważył 12 pensów. Niemniej jednak nie zapomniano o przedrostku funta szterlinga. Na przestrzeni lat funt był obliczany systemem dwunastkowym, czyli w jednej miarce uzyskano 240 monet. System dziesiętny pojawił się dopiero w XX wieku i był to dość problematyczny.

Funt szterling jest oznaczony tym kodem literowym - „GBP”. Przetłumaczone jako funt brytyjski. Jeśli chodzi o obraz graficzny, będzie to nieco zmodyfikowana litera L z dwiema równoległymi liniami - ₤.

Rola na świecie

Kurs funta brytyjski jest zmienny w porównaniu z innymi walutami. Po zakończeniu drugiej wojny światowej wartość funta jako waluty rezerwowej nieznacznie spadła, ale nadal utrzymuje się na trzecim miejscu. Funt brytyjski pozostaje dziś pod lupą handlarzy walutami, jest wysoko ceniony i należy do najdroższych walut świata.

Źródłem danych o kursach kupna i sprzedaży walut obcych za gotówkę są oficjalne strony internetowe oraz centra kontaktowe banków. Kursy walut mogą się zmieniać w ciągu dnia, a także mogą różnić się w różnych oddziałach tego samego banku.

Ustalenie ceny GBP zależy od notowań giełdowych oraz podaży i popytu na walutę. Im wyższy popyt, tym cena funta droższy w stosunku do złotego. Aby nie kupować droższej waluty i nie sprzedawać jej taniej, należy kierować się kursem wymiany.

Aby dowiedzieć się, po ile jest funt, wystarczy odwiedzić naszą stronę internetową, która zawsze zawiera aktualne informacje. Oferujemy również kilka faktów, które będą interesujące dla właścicieli walut:

 • Wypuszczanie funta brytyjskiego rozpoczęło się w 1694 roku.
 • Strona przednia banknotu przedstawia królów i królowe Wielkiej Brytanii, na odwrocie - wybitnych Anglików.
 • Słowo „funt” pochodzi z języka niemieckiego, ale ma łacińskie korzenie od słowa „pondo”, które oznaczało miarę wagi.
 • Funt, który pozostaje jedną z najbardziej stabilnych, jest najstarszą walutą krajową na świecie. Pierwsza wzmianka o nim pochodzi z VIII wieku.
 • W XVIII-XIX wieku kurs funta sprzedaż był najwyższy i zajmował pierwsze miejsce wśród najpopularniejszych walut rezerwowych na świecie. Ale po drugiej wojnie światowej Wielka Brytania była w trudnej sytuacji, więc krajowa waluta przesunęła się na trzecią pozycję.

Jak sprawdzić kurs funta zloty?

Aby wymienić środki na walutę brytyjską, sprawdź kurs wymiany złotego do funta. Jeśli planujesz odwiedzić Wielką Brytanię lub wracasz z podróży, prawdopodobnie musisz dowiedzieć się, ile kosztuje funt brytyjski. Od dłuższego czasu kurs funta w Warszawie pozostaje jednym z najwyższych i najbardziej stabilnych, więc ryzyko utraty części oszczędności w wyniku jego wahań jest minimalne.

Aktualne informacje na temat kursu wymiany GBP do Złoty można znaleźć na dwa sposoby:

 • w banku;
 • w wymienniku;
 • online.

W pierwszym przypadku klient będzie musiał odwiedzić wszystkie oddziały banku i porównać kurs funta na zywo. Zakładając, że funt szterling na złotego może się zmieniać w ciągu dnia, istnieje duże prawdopodobieństwo wykonania wymiany po niekorzystnej cenie.

O wiele wygodniej jest korzystać z usługi online. Pozwala dowiedzieć się, po ile funt można kupić w czasie rzeczywistym, bez wychodzenia z domu lub biura.

Korzystanie z naszej witryny w celu wybrania wartości walut GBP daje użytkownikowi następujące korzyści:

 • oszczędza czas na odwiedzaniu banków;
 • zawiera tylko pełne i aktualne informacje o wartości waluty;
 • umożliwia wybór najlepszej oferty wymiany.

Odwiedzając instytucję finansową w celu wymiany, klient powinien wziąć pod uwagę:

 • koszt może się zmieniać w ciągu dnia;
 • w różnych biurach cena funta brytyjskiego może się różnić.

Dlatego weź ze sobą trochę więcej pieniędzy na kupno/sprzedaż funtów szterlingów.

Kurs funtów

Warszawa to miasto wielkich możliwości. Wielu Polaków stara się tu mieszkać i pracować. Miejsca historyczne, zabytki kultury i architektury, miejsca rozrywki, dworce - tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Ponadto Warszawa przyciąga wielu turystów z sąsiednich miast, a nawet krajów. Dzięki temu waluta napływa do lokalnych banków i wymienników, które można wymienić, kupić, a następnie sprzedać po innym, korzystnym dla siebie kursie.

Dziś w Warszawie na każdym kroku są setki banków i punktów wymiany. Oferują szereg usług finansowych, w tym wymianę walut. Tutaj możesz wymienić funt na zł.

Gdzie najlepiej wymienić funty na złote?

Mamy za zadanie znaleźć najlepszy kurs funta sprzedaz. Wysoki popyt na wielowalutowe transakcje wymiany prowadzi do znacznej różnorodności istniejących ofert. Możesz wybrać jeden z trzech sposobów dokonywania wymiany, z których każdy ma swoje zalety i wady.

 1. Banki państwowe i prywatne. Wśród zalet instytucji bankowych należy wymienić bezpieczeństwo procedury i gwarancję ochrony przed otrzymaniem fałszywych banknotów. Główne wady to niewygodny harmonogram pracy, ograniczenia w otrzymywaniu pieniędzy, gromadzenie danych osobowych klienta oraz treść przeprowadzanych przez niego transakcji.
 2. Czarne rynki. Apel do takich osób pojawia się zwykle wtedy, gdy chcesz zaoszczędzić pieniądze i zachować anonimowość. Jednak oferowane przez nich najkorzystniejsze kursy walut funt nie wydają się tak atrakcyjne, biorąc pod uwagę brak zabezpieczenia zarówno dla samego klienta, jak i dla wymienianych środków.
 3. Kantory. Łączą w sobie zalety dwóch pierwszych ścieżek i są pozbawione swoich wad. Najlepsze giełdy, zainteresowane długoterminową współpracą z klientami, zapewniają możliwie najszerszy zakres usług finansowych - od gwarancji poufności i bezpieczeństwa po maksymalną zawartość informacyjną aktualnych kursów walut, z uwzględnieniem wszelkich możliwych wyborów dotyczących dynamiki funta-złotówki.

Niezawodny wymiennik musi spełniać następujące kryteria:

 • nieruchomy punkt;
 • szeroki wachlarz usług;
 • wykwalifikowany personel;
 • dogodna lokalizacja;
 • aktualna strona internetowa w Internecie;
 • korzystny kurs funta kantory do złotego i innych walut.

Jeśli nie potrzebujesz pilnej wymiany, to w ten sposób możesz wybrać dogodny czas na transakcję finansową, która pozwoli Ci uzyskać z niej maksymalne korzyści. Zawsze dbamy o naszych klientów i rzetelnie chronimy ich dane osobowe. Dlatego kontaktując się z nami masz absolutną pewność poufności umowy.

W przeciwieństwie do czarnego rynku działamy całkowicie legalnie, więc mamy odpowiednie dokumenty. Jeśli chcesz, możesz się z nimi zapoznać na pierwsze życzenie. Naszym celem nie jest zarabianie maksymalnej kwoty na klienta, ale trzymanie się niewielkiej różnicy kursowej dla obopólnych korzyści. To pozwoliło nam zdobyć dobrą opinię na rynku oraz znaczną liczbę stałych klientów. Skontaktuj się z Tobą! W naszym kantorze możesz z zyskiem, szybko i bezpiecznie przelać funty na złote oraz dokonywać innych transakcji finansowych.

Wymień £ na zł w naszym wymienniku

Funt szterling płynie, ale nigdy nie zaskakuje jak dolary czy euro. Stosunek PLN/GBP przyciąga Polaków chcących odwiedzić Wielką Brytanię. Lokalne kantory za granicą zazwyczaj oferują nie-turystyczny £ kurs. Każdego dnia wartość GBP ustala Bank Anglii, a już na tych wskaźnikach jego wartość kształtuje się w innych bankach i kantorach.

W Polsce od kilku lat funt utrzymuje się na mniej więcej tym samym poziomie, chociaż obserwuje się pewną dynamikę. Możesz go śledzić, korzystając z oficjalnych zasobów banków i kantorów. Na naszej stronie internetowej możesz przeglądać online zmiany par walutowych z dnia lub tygodnia, śledzić kurs funta kantor i znaleźć najlepszy moment na wymianę walut.

 • Relacja między walutami brytyjskimi i krajowymi podlega częstym wahaniom. Przy przeliczaniu dużych kwot dynamika takich zmian jest fundamentalna i aby zidentyfikować trendy wzrostu lub spadku kursu walutowego, konieczne jest zrozumienie przyczyn, które do tego prowadzą. Wśród nich w kolejności malejącej należy wymienić:
 • polityka pieniężna Narodowego Banku Polskiego;
 • sytuacja z negocjacjami między UE a Wielką Brytanią w sprawie BREXIT-u jest jedynym powodem, który może znacząco obniżyć funt szterling i jego kurs w stosunku do złotego;
 • dynamika cen dla głównych grup eksportowanych towarów i są głównymi źródłami wpływów walutowych;
 • ważne decyzje gospodarcze prezydenta i sytuacja w kraju;
 • gra o spadek lub wzrost na rynkach walutowych.

Ogólnie rzecz biorąc, krótkoterminowa prognoza wpływu tych czynników na kurs funta w kantorach jest możliwa, jednak znaczący wpływ na prognozę mogą mieć nieprzewidywalne wydarzenia w kraju i na świecie.

Dlaczego warto u nas wymieniać funt na zloty?

Dziś setki banków, giełd, a nawet czarny rynek oferują swoje usługi w stolicy, każdy z nich ma swoje własne niuanse.

Najlepszą opcją jest nasza sprawdzona usługa. Zebrał korzyści wszystkich organizacji i jest również gotowy zaoferować inne korzyści. Nie musisz okazywać paszportu przy naszych kasach, więc wszystkie transakcje finansowe pozostaną anonimowe. Nasza sieć wymienników przez wiele lat owocnej pracy zyskała pozytywne recenzje.

Aby kupować GBP i inne waluty tak szybko i skutecznie, jak to możliwe, musisz przestrzegać następującego algorytmu:

 • śledzić na naszej stronie korzystny moment, w którym złoty się umocni;
 • zostawić prośbę telefonicznie lub na stronie internetowej;
 • przyjdź do naszego biura po pieniądze.

Jeśli chcesz kupić lub sprzedać funta szterlinga w Warszawie, możesz skontaktować się z dowolnym z naszych wymienników. W każdej dzielnicy działają nasze kantory, w których w Warszawie można wymienić funt na pln. W pobliżu zawsze znajduje się punkt.

Jeśli podoba Ci się dzisiejszy kurs gpb, przedstawiony na oficjalnej stronie internetowej, możesz złożyć wniosek już teraz. Podczas wymiany będzie stosowany kurs funta do złotego, który był aktualny w momencie składania wniosku. Wymieniając funta angielskiego przekonasz się osobiście, że nasz kurs jest najbardziej opłacalny.

Notowania funt waluta

Dziś na awersie wszystkich banknotów znajduje się portret królowej Elżbiety II. W zależności od nominału różnią się kolorem i grafiką na odwrocie:

 • 1 £ - ciemnozielony, Isaac Newton;
 • 5 £ - niebiesko-czarna scena bitwy Arthura Wellesleya w Hiszpanii;
 • 10 £ - ciemnobrązowo-liliowy, florencki słowik i obraz szpitala;
 • 20 £ - fioletowo-niebieski posąg Williama Szekspira;
 • 50 £ - oliwkowa zieleń i brąz, Katedra św. Wrena i św. Pawła.

Operacje wielowalutowe to jeden z najważniejszych obszarów rynku. Większość z nich przeprowadzana jest dla par walutowych, gdzie jedną ze stron transakcji jest złoty.

Z tego powodu aktualny kurs gbp pln w kraju jest interesujący dla wielu prywatnych przedsiębiorców i osób fizycznych uzyskujących dochody w walucie brytyjskiej, a także jest na bieżąco monitorowany przez banki, kantory i czarną walutę.

Transakcje walutowe: kurs krzyżowy

Kurs krzyżowy to kurs wymiany między dwiema walutami innymi niż dolar amerykański. Na przykład wymiana funta na złotówki jest uznawana za kurs krzyżowy. Ten dodatkowy wskaźnik jest obliczany przy użyciu wartości dwóch jednostek walutowych w stosunku do USD. Przyjęto kurs gbp/pln z uwzględnieniem aktualnego kursu wymiany brytyjskiego i polskiego pieniądza w stosunku do dolara amerykańskiego.

Przy obliczaniu kursu krzyżowego można zastosować dwa kwotowania walutowe, bezpośrednie i pośrednie, a także dwa procesy odwrotne. I w ten sposób ustalana jest wartość funta szterlinga, którego kurs do złotego można znaleźć dziś na naszej stronie.

Korzyści z naszej usługi

Świadcząc usługi wymiany walut, staramy się spełniać wszystkie życzenia klientów. Dlatego gwarantujemy Ci:

 1. Maksymalna zawartość informacji. Dla każdej pary walutowej kurs jest śledzony dynamicznie. Kurs funt wykres na dzień, tygodnie lub miesiące może pomóc w zrozumieniu trendu zmian i wybraniu najdogodniejszego momentu na sfinalizowanie transakcji.
 2. Anonimowość. Wszystkie informacje o transakcjach są ściśle poufne. Informacje o nich nie są rejestrowane i nigdy nie są przekazywane żadnym organom podatkowym i/lub stronom trzecim.
 3. Bezpieczeństwo i brak ograniczeń. Nasze zasoby wielowalutowe są zawsze wystarczające do wymiany dowolnych kwot w kierunku „funty na złote” lub odwrotnie. Nie ma żadnych ograniczeń, a jeśli klient ma wątpliwości co do swojego bezpieczeństwa osobistego, nasi pracownicy zapewnią eskortę do samochodu, centrum handlowego lub innego miejsca publicznego.
 4. Elastyczny system rabatów. Stosuje się, gdy kwota podlegająca wymianie wzrasta o proporcjonalny spadek prowizji.
 5. Całodobowe konsultacje telefoniczne „gorąca linia”. Jesteśmy zawsze gotowi do przyjęcia Twojego zamówienia.

Kiedy opłaca się wymienić funty na złotówki?

Zmienność złotego jest dość duża, dlatego dla opłacalnej wymiany znacznej ilości funtów brytyjskich warto przewidzieć okres ich szczytowych wartości. Nie jest to łatwe, ale w przypadku długoterminowego monitorowania dynamiki kursu funta do złotego w Warszawie i analizy takich informacji jest całkiem możliwe. Zgodnie z danymi z wykresu walutowego w ciągu dnia istnieje pewna dynamika waluty.

W razie potrzeby możesz złożyć wniosek o dowolnej porze dnia, po czym pieniądze zostaną automatycznie zaksięgowane dla Ciebie, a kurs funta online zostanie ustalony na aktualną wartość. Pozostaje tylko poczekać, aż kantor otworzy się i dokończyć transakcję, otrzymując wymaganą kwotę gotówki.

Skorzystaj z naszych usług i upewnić o naszą przyzwoitość, profesjonalizm i chęć wyjścia naprzeciw każdemu klientowi!