Kurs złota w Warszawie

Kursy walut
 
 
 
 • Waluta
  Zakup
  Sprzedaż

Polski złoty jest walutą narodową Polski i nie można się bez niego obejść w kraju. Oferujemy najkorzystniejszy kurs zlotego. Pracujemy przez całą dobę na terenie całej Warszawy. Codziennie aktualizujemy informacje o wynikach handlu.

Korzystając z prośby o wymianę online, możesz ustalić kurs na pół godziny. W tym czasie skontaktujemy się z Tobą i omówimy szczegóły wymiany złotówek. Aby nie przegapić wahań kursu złotego, zasubskrybuj kanał Telegram, to nic nie kosztuje. Jeśli w zgłoszeniu podasz adres e-mail, wyślemy tam podsumowanie kursów. Napisz lub zadzwoń po szczegóły. Oprócz wymiany pieniędzy wysyłamy płatności na całym świecie.

Zastanówmy się, jak kupić polską walutę i zobaczymy jej dynamikę na stronie.

Jak przebiega u nas wymiana złotówek?

Aby zapewnić bezpieczeństwo, pracujemy tylko z gotówką. Walutę sprawdzamy przy zakupie i sprzedaży na wykrywaczach, towarzyszymy klientom do samochodu. Aby zabezpieczyć się przed wahaniami kursów, zostaw prośbę na stronie, jest ona ważna przez 60 minut. W celu wymiany wypełnij formularz:

 • Wybierz walutę, którą chcesz wymienić.
 • Wybierz, czy chcesz kupić, czy sprzedać złotówki. Sprawdź kurs od razu.
 • Wpisz wymaganą kwotę. Obok niego pojawi się kalkulacja waluty.
 • Wpisz swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu. Skontaktujemy się z Tobą i omówimy szczegóły.

Aby zobaczyć, jak zmienia się kurs złota pln, podaj swój adres e-mail. Codziennie wysyłamy na maila statystyki dotyczące kursów, to również jest bezpłatne. Oddzwonimy w ciągu pół godziny, ale możesz to zrobić wcześniej. Jeśli nie chcesz czekać, odwiedź dowolny kantor.

O czym należy pamiętać o kursie złotego?

Polski złoty istnieje od XV w., stał się walutą Polski w 1924 r. Do 2000 roku rząd regulował kurs walutowy, ale teraz jest wolny. Do tej pory kurs złotego podlega słabym wahaniom, ponieważ jest powiązany z kursem euro. Obecnie w obiegu w kraju znajdują się banknoty zatwierdzone po nominałach z 1995 roku.

Obecnie Narodowy Bank RP wprowadza do obiegu papierowe banknoty o różnych nominałach: minimum 10 zł, maksimum 200. Monety o różnych nominałach były wybijane i jednocześnie w obiegu.

Stałe tempo wzrostu polskiej gospodarki, a także dość niska inflacja w kraju, przyczynia się do wzrostu popularności złotego wśród polskich handlowców.

Radzimy śledzić kurs złotego, aby kupić walutę po najkorzystniejszym kursie. Kurs ustalany jest na aukcji o godzinie 17:00 w każdy dzień roboczy lub o 16:00 w piątek. Jeśli zapiszesz się do newslettera wysyłamy e-mailem dzienny kurs złotego polskiego. Codziennie aktualizujemy również kursy na stronie.

Od czego zależy kurs złotego?

Polski złoty jest jedną z najbardziej stabilnych walut państw członkowskich UE, więc złoty nie podlega dużym wahaniom.

Czynniki, które mogą wpłynąć na kurs zloti:

 • rozwój stosunków handlowych i gospodarczych między krajami, dynamika eksportu i importu towarów, bilans handlowy;
 • wielkość podaży i popytu na polską walutę;
 • sytuacja gospodarcza i geopolityczna na świecie, stan rzeczy w Unii Europejskiej.
 • PKB i inflacja;
 • produkcja przemysłowa a stan rynku pracy;
 • poziom rynku nieruchomości i tym podobne.

Ogólny obraz stanu gospodarki tworzą wskaźniki mikro- i makroekonomiczne, stopy inflacji, wielkość kredytów kredytowych i harmonogram spłaty ich zobowiązań, zgodność z bilansem płatniczym, wysokość stopy procentowej, działalność na giełdach i rynkach papierów wartościowych, metali szlachetnych i surowców energetycznych. Może to również wpłynąć na kurs złotego.

Na tle destabilizującego klimatu politycznego rośnie popyt na walutę obcą, tradycyjnie uważaną za bardziej wiarygodną od rodzimej. Dlatego wszelkie ostre decyzje polityczne znajdują odzwierciedlenie w kursach.

Korzystny kurs złotego w Warszawie

Konieczność przewalutowania złotówki na inne waluty powstaje z różnych powodów, ale każdy z nas zawsze chce minimalizować straty wynikające z różnic kursowych. W poszukiwaniu opłacalnej stopy wielu decyduje się na zwrócenie się do osób fizycznych, ale ta strategia jest bardzo ryzykowna. W naszym serwisie znajdziesz najszybszą i najbezpieczniejszą wymianę. Oferujemy Ci:

 • śledzić na bieżąco informacje o dynamice walut: kurs złota jest wyświetlany na wykresie dla wybranego przedziału czasowego, dzięki czemu można śledzić wszystkie zmiany i wahania;
 • dokonaj wymiany w dogodnym czasie: wymienniki znajdują się w dogodnych miejscach w mieście i pracują siedem dni w tygodniu;
 • skorzystaj z wielofunkcyjnej strony: przelicznik walut umożliwia przeliczenie złotówki na równowartość innej waluty za pomocą kilku kliknięć. Możesz także przeglądać kursy krzyżowe walut obcych.

Nie wiesz, gdzie znaleźć najlepszy kurs złotego w Warszawie? Skontaktuj się z nami, aby uzyskać pomoc.

Na naszej stronie możesz sprawdzić aktualny kurs złotego. Dla wygody analizy dynamikę jej zmian przedstawiono na wykresie w różnych przedziałach czasowych.

Kurs zlota w Warszawie interesuje nie tylko inwestorów utrzymujących oszczędności w polskiej walucie, ale także zwykłych obywateli kraju. Często interesują się nim również osoby wyjeżdżające za granicę.