Przeliczenie waluty

Kursy walut
 
 
 
 • Waluta
  Zakup
  Sprzedaż

Dziś trudno nikogo zaskoczyć ogromną liczbą kantorów we wszystkich regionach Polski. Wymiana walut jest częścią życia wielu Polaków, ponieważ wielu z nich regularnie odwiedza inne kraje w celach turystycznych, na studia, biznes itp. Więc kupują obcą walutę za gotówkę. Modne stało się badanie kursu walutowego jednostek monetarnych różnych krajów, szukając w ten sposób opłacalnych ofert zawarcia transakcji.

Kiedy po raz pierwszy zaczęły się pojawiać kantory, pojawiali się też spekulanci, którym miliony ludzi wymieniały swoją walutę po korzystnym kursie. Wtedy wybór nie był wielki - kupili dolara amerykańskiego, bo euro jeszcze nie było, na białoruskie ruble nie było popytu, a innych walut po prostu nie dało się zdobyć. Kiedy zaczęły pojawiać się karty kredytowe i debetowe, pierwsze bankomaty, ludzie mogli otrzymywać pieniądze na karcie, a nie w gotówce. Wtedy mieszkańcy Polski zdali sobie sprawę, że bardziej opłaca się wymienić walutę nie przez banki, ale przez kantory walutowe.

Przewaga kantorów nad systemem bankowym

Dziś w Polsce mieszkańcy szukają miejsca, w którym mogliby z zyskiem wymienić swoje pieniądze. Wymiana waluty ma zwykle kilka celów:

 • podróże;
 • zakup nieruchomości;
 • transakcje handlowe;
 • biznes;
 • oszczędność.

Gdy kraj dopiero stawał na własnych nogach, było już wtedy jasne, że zaufanie obywateli do waluty krajowej jest wyjątkowo niskie. Dlatego z pomocą przyszła im wymiana walut. W tym czasie kantory oferowały już wyższy kurs niż w bankach komercyjnych, z czego korzystali klienci.

Ale oprócz wysokiego kursu, kantor pl ma szereg innych zalet:

 • pełna poufność transakcji walutowych;
 • pracować przez całą dobę;
 • żadne dokumenty nie są wymagane;
 • szeroka sieć kantorów.

Na początku pierwszej dekady XXI wieku, po utworzeniu Unii Europejskiej, w wolnym dostępie pojawiło się euro. Na rynku zaczęły pojawiać się także inne, mniej znane jednostki monetarne. Dziś zarówno w Warszawie, jak i na terenie całego kraju wymiana walut może odbywać się na dowolnych parach walutowych. Wolność w kategoriach ekonomicznych otworzyła nowe, nowoczesne możliwości prowadzenia biznesu za granicą i swobodny dostęp do zagranicznych pieniędzy.

Rozwój kantorów w Polsce

Kantory zaczęły pojawiać się w latach 90. Wcześniej istniał tylko system bankowy i nielegalny czarny rynek. Ale czarny rynek ostatecznie wszedł daleko w trzeci plan, ponieważ jest to raczej niebezpieczny sposób na zdobycie waluty, a także istnieje wysoki procent prawdopodobieństwa, że możesz dostać fałszywe pieniądze. Najbardziej niezawodnymi metodami są banki (komercyjne i rządowe) oraz kantor. Wymiana walut w takich biurach to czynność legalna, ponieważ wiele z nich posiada odpowiednią licencję. Aby jednak wymienić pieniądze w Polsce, trzeba przeanalizować sytuację gospodarczą.

Przede wszystkim kantor waluty musi mieć:

 • licencja Narodowego Banku Polskiego na prowadzenie działalności finansowej;
 • dostępność profesjonalnego sprzętu do wykrywania fałszywych walut;
 • kilka stopni ochrony;
 • wystarczające rezerwy w dolarach, euro, funtach.

Banki bardzo konkurują z kantorami. Mają dobrze rozwinięty system bankowy, oddziały, bankomaty w każdym zakątku kraju, a także wygodną bankowość internetową. Dlatego głupotą jest zaprzeczanie temu, że banki są głównym konkurentem dla wielu kantorów. Ale jednocześnie ustawiono wysoką poprzeczkę, która pozwala na ogromny wzrost w tym kierunku. Prawie we wszystkich przypadkach wymiany walut najlepiej dokonywać w kantorach, a nie na czarnym rynku. Ma to swoje zalety, jeśli chcesz zachować poufność transakcji, podczas gdy banki wymagają wszystkich danych paszportowych.

Wymiana walut jako sposób na zarabianie pieniędzy

Wymiana walutowa jest potrzebny nie tylko do przelania złotego na inne zagraniczne pieniądze, ale można na nim zarobić. Istnieje kilka sposobów zarabiania na walucie:

 • wpłacić pieniądze do banku. To dość pasywny dochód, którego skuteczność jest zauważalna w dużych kwotach. To dobry sposób, jeśli nie chcesz zawracać sobie głowy i po prostu oddaj pieniądze na przechowanie w banku, otrzymując przy tym określony procent;
 • inwestycje w giełdy finansowe. Dziś ta metoda jest szeroko rozpowszechniona, gdzie gracze zarabiają pieniądze na handlu walutami. Mogą w nim uczestniczyć zarówno duzi gracze (banki, międzynarodowe korporacje itp.), jak i osoby fizyczne;
 • Śledź kurs samodzielnie i wymieniaj go z zyskiem. Ta metoda jest prosta, ale może być wyjątkowo nieskuteczna.

Spośród tych czynników najlepiej nadaje się rynek handlu finansowego. Tutaj możesz wybrać dowolne pary walutowe i skorzystać z ich różnicy. Możesz zaangażować się w ten rodzaj handlu samodzielnie lub skontaktować się z profesjonalistami. Obecnie istnieje kilka firm handlowych, które oferują swoje usługi. Warto jednak uważniej dobierać specjalistów, bo wielu może po prostu okazać się oszustami. W takim przypadku może pomóc kantor internetowy.

Niewiele jest kantorów w Polsce, które mogą udzielić pełnej informacji o walutach świata. Nasz kantor online współpracuje z wieloma walutami świata, na stronie znajduje się kilka par walutowych, które zainteresują traderów. Tutaj możesz śledzić dynamikę każdej waluty za pomocą wygodnego i dostępnego interfejsu i wykresów.

Bezpieczny kantor wymiany walut

Nie jest łatwo wybrać odpowiedni wymiennik, który łączy w sobie wszystkie ważne czynniki. Jest to szczególnie ważne, gdy szukasz kantoru w dużych miastach. Nie każdy kantor, który widzisz, w pełni zaspokoi Twoje potrzeby. Dziś kantor walutowy znajdziesz prawie na każdym rogu. Ale jak znaleźć taką, która da Ci najwięcej korzyści i sprzedaje walutę po lepszej cenie? Możesz samodzielnie odwiedzić wszystkie interesujące Cię kantory lub znaleźć potrzebne informacje w Internecie.

Obecnie światowa sieć jest wypełniona witrynami wszelkiego rodzaju wymienników. Prawie każdy z nich oferuje szeroki wachlarz usług wymiany walut. Skąd więc wiesz, który internetowy kantor wymiany walut jest dla Ciebie najlepszy? Co najważniejsze, zawsze warto pamiętać, że nie wszystkie serwisy, które oferują swoim odwiedzającym pomoc przy wymianie walut, są prawdziwe. Mogą istnieć tylko w jednym celu: czerpać maksymalne korzyści od swoich klientów, przy minimalnym lub zerowym zysku. Więc jak się nie mylić? Bardzo prosta. Warto zwrócić uwagę i poświęcić trochę czasu na sprawdzenie legalności i realności istnienia tego wymiennika. Można to zrobić po prostu zwracając uwagę na dokumentację tego wymiennika, która powinna być publicznie dostępna i warto przeczytać recenzje. A najważniejsze jest upewnienie się co do realności istnienia kantoru, na którego stronie przyszedłeś. Również prawie na każdej stronie można zobaczyć kursy walut kantor, ale tylko na naprawdę istniejących, wysokiej jakości wymiennikach, można śledzić ruchy wartości waluty na rynku ukraińskim 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Nasza usługa spełnia wszystkie powyższe kryteria. Z naszą pomocą możesz najkorzystniej sprzedać lub kupić dolary, funty, euro i inne waluty.

Usługi świadczone przez naszą firmę

Nasze kantory online zajmują się nie tylko wymianą walut, posiadamy również licencję na prowadzenie innej działalności finansowej. Tym samym firma z powodzeniem świadczy usługi przekazów pieniężnych. Pracują tu doświadczeni specjaliści, którzy z łatwością mogą Ci pomóc w każdej sprawie.

Dokonujemy wymiany walut bez podwójnego przewalutowania. Jest to korzystne, jeśli chcesz wymienić złotego nie na dolara, ale na powiedzmy euro, funta brytyjskiego i inne pieniądze zagraniczne. Jeśli w kantorze nie ma dostępnej kwoty, możesz zamówić dostawę iw krótkim czasie pieniądze zostaną dostarczone do wygodnego dla Ciebie kantoru.

Dlaczego opłaca się zmieniać walutę w naszym kantorze?

Nasza firma istnieje na rynku od ponad 10 lat i przez ten czas zdołała zbudować relacje z wieloma partnerami, a także cieszy się zaufaniem Polaków. Biura wymienników znajdują się we wszystkich regionach naszego kraju, dzięki czemu możesz łatwo dokonać wymiany w dowolnym miejscu.

Nasz kantor walut ma następujące zalety:

 1. bezpieczeństwo. Wszystkie transakcje finansowe są u nas chronione, nie ma też ryzyka otrzymania fałszywej waluty. Każdy wymiennik wyposażony jest w nowoczesny precyzyjny sprzęt oceniający autentyczność waluty;
 2. poufność. Aby wymienić walutę, nie musisz okazywać dowodów osobistych, więc wszystkie transakcje finansowe pozostają anonimowe i chronione przed osobami trzecimi;
 3. rezerwacja kurs walut kantor. Mamy specjalną funkcję jak „naprawianie” kursu. Jest to wygodne, jeśli chcesz odebrać określoną kwotę po wybranym kursie w najbliższym kantorze. Aby to zrobić, musisz napisać lub zadzwonić na nasze telefony;
 4. wszystkie budki są nieprzejrzyste i przeznaczone dla 1 klienta, w pobliżu kas znajdują się kamery monitorujące, co zapewnia bezpieczeństwo transakcji związanych z mieniem kasowym;
 5. Dodatkowe usługi. Akceptujemy zdezelowane rachunki iw razie potrzeby możemy doprowadzić klienta do samochodu.

Możesz również zapoznać się z wieloma kursami walut, które są na stronie i aktywnie monitorować ich dynamikę. Takie wykresy są przydatne nie tylko dla doświadczonych kupujących, ale także dla początkujących. Te wizualne wskaźniki wyraźnie pokazują, kiedy waluta rośnie lub spada i kiedy najlepiej jest przeliczenie waluty. Udało nam się zbudować oparte na zaufaniu relacje z wieloma klientami, którzy korzystają z naszych usług od dłuższego czasu. Nasi menedżerowie będą w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania. Wszystkie konsultacje są bezpłatne. Możesz do nas zadzwonić telefonicznie lub napisać do działu obsługi klienta. Będziemy w stanie doradzić w dogodnym dla Ciebie terminie, gdyż wsparcie techniczne działa przez całą dobę. Możesz śledzić nasze wiadomości, zapisując się do newslettera na kanale Telegram.