Kurs franka szwajcarskiego w Warszawie

CHF/PLN
  •  

Szwajcaria i Liechtenstein wprowadziły nową walutę narodową, franka, w połowie XIX wieku. Stabilność jest głównym wyróżnikiem waluty. Śledząc dynamikę franka szwajcarskiego, okazuje się, że gwałtowne wahania są bardzo rzadkie.

Kup szwajcarską walutę, aby wyruszyć w ekscytującą podróż, rozważyć ciekawe propozycje biznesowe i projekty inwestycyjne lub z powodzeniem handlować na giełdach. Nasza firma jest zawsze gotowa pomóc w korzystnej wymianie. Tutaj znajdziesz najkorzystniejszy kurs franka kantor.

Na stronie zawsze możesz sprawdzić kurs franka szwajcarskiego na dziś. Za pomocą aplikacji możesz naprawić kurs na 60 minut. To uchroni cię przed wahaniem. Aby uzyskać informacje o kursie franka, zasubskrybuj nasze wiadomości w kanale Telegram. Możesz wpisać swój adres e-mail w aplikacji, wtedy wyślemy informację na maila.

Franki szwajcarskie wymieniamy codziennie bez przerwy. Aby sprecyzować kurs napisz do nas, zadzwoń lub zostaw prośbę. Menedżerowie są w kontakcie przez całą dobę.

Zastanówmy się, co wpływa na kurs franka i jak patrzeć na jego dynamikę.

Czynniki wpływające na skoki kursu franka

Kurs franka szwajcarskiego ustalany jest zgodnie z równowagą podaży i popytu. Według międzynarodowego rankingu szwajcarski rynek finansowy zajmuje pierwsze miejsce pod względem tempa rozwoju. Struktury finansowe oferują zachęty podatkowe dla obywateli i gwarantują bezpieczeństwo podczas inwestowania w banki. Ubezpieczenie zapewnia również minimalne ryzyko. Dlatego ludność (i obcokrajowcy) ufają lokalnej walucie i inwestują w nią, zwiększając popyt i zwiększając wartość pieniądza.

Również frank kurs zależy od:

  1. Polityka bankowa. Szwajcaria, jak każdy inny kraj, ma Bank Centralny. Jego zadaniem jest utrzymanie wartości banknotu narodowego na stabilnym poziomie. Kiedy czynniki rynkowe (na przykład inflacja) wywołują wahania kursów walutowych, bank centralny podejmuje działania. Za pomocą kupna/sprzedaży waluty obcej na rynku międzynarodowym, kontroli dewizowej i regulacji transakcji, kurs walutowy jest stabilizowany;
  2. Światowy rynek towarowy. Frank szwajcarski należy do kategorii walut „towarowych”. Wraz ze wzrostem cen metali szlachetnych, złota, ropy i gazu na arenie światowej, narodowa waluta Szwajcarii umacnia się;
  3. Sytuacja ekonomiczna państwa. Kurs chf rośnie wraz z pozytywnymi zmianami w gospodarce: wzrostem PKB, niższą inflacją i bezrobociem, wzrostem budżetu państwa i redukcją długu publicznego.

Co warto wiedzieć o kursie franka?

Pod względem stabilności prym wiedzie szwajcarska waluta. Przegrywa z dolarem amerykańskim i euro, a konkurować może tylko z funtem brytyjskim. Wynik ten osiąga się dzięki polityce rozwoju gospodarczego państwa.

W ciągu ostatnich pięciu lat nie było gwałtownych wahań na parze walutowej CHF/PLN. Eksperci finansowi przewidują, że w najbliższych latach dynamika notowań nie ulegnie zmianie. Frank jest walutą wysoce niezawodną, dlatego znajduje się w pierwszej piątce walut rezerwowych na świecie. Sprzyja temu również stale niska inflacja w kraju.

Na międzynarodowym rynku walutowym CHF jest klasyfikowany jako waluta egzotyczna. Dlatego są preferowane przez traderów o wysokim poziomie profesjonalizmu. Najczęściej walutę można znaleźć w notowaniach z euro i dolarem. Aby przewidzieć zachowanie tych wskaźników, zaleca się stosowanie łącznie analizy technicznej i fundamentalnej. Najbardziej opłacalny handel frankami odbywa się w krótkim okresie.

Korzystny kurs franka szwajcarskiego

Franki szwajcarskie zaliczane są do walut offshore, dlatego warto je kupować dla biznesu. Frank szwajcarski to jedna z najbardziej stabilnych walut na świecie. Dlatego jest często używany jako rezerwa dla walut narodowych. Frank jest również wymieniany jako waluta offshore ze względu na niską inflację i złoty kołek. W 2011 roku Europejczycy przeprowadzili ogromne wymiany franków szwajcarskich, aby uniknąć strat spowodowanych kryzysem. Teraz frank służy do prowadzenia interesów i opłacania ceł.

Bieżący frank szwajcarski kurs ustalają banki i bankierzy na podstawie wyników handlu. Dzieje się to o godzinie 17:00 bieżącego dnia, kurs ustalany jest następnego dnia. W dni przedświąteczne iw piątki handel zamyka się o godzinie 16:00. Codziennie aktualizujemy informacje o kursie franka, śledząc wyniki handlowe. Zasubskrybuj biuletyny, aby zobaczyć zmiany online.

Również na stronie można zobaczyć wykres, który pokazuje jak zmienia się kurs franka szwajcarskiego do złotego. Możesz wybrać dowolny okres. Kurs chf pln można przeglądać na dzień, tydzień, miesiąc lub cały czas. Radzimy porównać dynamikę z ostatnich 10-30 dni, ten okres najlepiej pokazuje prognozę.

Na naszej stronie możesz:

  1. Zobaczyć aktualny kurs wymiany franka szwajcarskiego.
  2. Przeanalizować kurs franka wykres.
  3. Skorzystać z funkcji kalkulatora.
  4. Zostawić zdalną prośbę o przelew waluty po stałym kursie.

W naszych wymiennikach możesz kupić franka szwajcarskiego, kurs jest zawsze najbardziej odpowiedni i opłacalny. Nie przegap okazji wymiany pieniędzy na swoją korzyść.