Kurs Euro / PLN w Warszawie

EUR/PLN
 •  

Złoty polski jest walutą Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to jedyny środek płatniczy na terenie danego kraju. W kwietniu 2000 r. Polska zrezygnowała z orientacji złotego na walutę obcą i przeszła na system swobodnego kursu walutowego. Kryterium skuteczności polityki kursowej (kotwica kursu walutowego) są wskaźniki inflacji.

Polski rząd planował przejście na euro w 2012 roku. Polska nie zdołała jeszcze osiągnąć wskaźników finansowo-ekonomicznych, które są niezbędne do wejścia do strefy wspólnej waluty Unii Europejskiej. Podobnie jak w przypadku innych krajów dążących do wprowadzenia euro, Polska również zachowuje obowiązkowe warunki wprowadzenia euro. W szczególności kurs euro ing do złotego w Polsce nie powinien wzrosnąć ani spaść o więcej niż 15%.

Emitentem waluty jest Narodowy Bank Polski. 1 złoty to 100 groszy. Obecnie w obiegu znajdują się banknoty o nominałach 10, 20, 50, 100 i 200 zł oraz monety - 1, 2, 5, 10, 20, 50 gr. I 1, 2, 5 zł. Prawnym środkiem płatniczym są również monety okolicznościowe (wykonane z metali szlachetnych) o nominałach od 10 zł do 1000 zł. 7 kwietnia 2014 r. Ruszyła emisja banknotów zmodyfikowanych o próbie 2012 w 10, 20, 50 i 100 zł, które zastąpią zniszczone banknoty. Wcześniej wyemitowane banknoty pozostają prawnym środkiem płatniczym.

W prywatnych kantorach możesz wymienić każdą walutę na złotówki.

Aby ułatwić Ci poruszanie się po kursach walut, przedstawiamy kurs euro na dzisiaj, który został powołany przez Narodowy Bank RP. Ponadto możesz zobaczyć historię kursu złotego oraz kursów wymiany w Polsce na przestrzeni czasu.

Prezentowany na naszej stronie kurs euro kursy walut pomoże Ci uniknąć błędnych kalkulacji przy dokonywaniu transakcji wymiany walut.

Jak działa kurs euro kalkulator?

Przelicznik walut pokaże ile stoi euro do złotówki po rzeczywistym kursie wymiany.

Wystarczy wpisać wymaganą kwotę do powyższego kalkulatora walutowego. Wybierz walutę źródłową i walutę, na którą chcesz przeliczyć, a nasze narzędzie przeliczy walutę po ustalonym kursie wymiany. Przy wysyłaniu pieniędzy używamy tego samego kursu, który jest wskazany w przeliczniku walut.

Jak obliczyć wymianę euro na złote polskie

 1. Wprowadź wymaganą kwotę. Wystarczy wskazać w odpowiednim polu kwotę, którą chcesz przeliczyć.
 2. Wybierz walutę źródłową i docelową. Wybierz EUR z listy rozwijanej dla waluty źródłowej i PLN z listy rozwijanej dla waluty docelowej.
 3. To wszystko. Na stronie przelicznika walut zobaczysz informacje o aktualnym kursie kursu waluty z EUR na PLN, a także będziesz mógł prześledzić dynamikę jego zmian w ciągu ostatniego dnia, tygodnia czy miesiąca.

Dla najlepszych wrażeń kurs euro wykresy prezentowany jest dla ostatniego dnia, tygodnia, miesiąca i roku. Wyświetla dynamikę kursu walutowego, co pozwala poznać stosunek walut w określonym dniu lub okresie. Dzięki niemu można dokonać przybliżonych prognoz wartości 1 złotego w euro na najbliższą przyszłość.

W Warszawie nie jest trudno kupować i sprzedawać złotówkę. Konieczne jest jednak uważne monitorowanie kursów, aby operacja została przeprowadzona w jak najbardziej korzystny dla Ciebie sposób.

Jak rozpoznać ile kosztuje euro?

Euro cena kupna ustalana jest w trakcie obrotu na międzynarodowym rynku walutowym w zależności od podaży i popytu. Ta metoda określania kursu nazywa się darmową konwersją. Decyzja o swobodnym przewalutowaniu walut została podjęta przez państwa członkowskie Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) w połowie lat siedemdziesiątych XX wieku jako jedna z podstawowych zasad jamajskiego systemu monetarnego. Jego cechą są swobodnie płynne kursy walutowe, których wartość jest ustalana w zależności od podaży i popytu na rynku walutowym. Ruch złotego w największym stopniu zależy od ratingu kraju i wskaźników makroekonomicznych Unii Europejskiej.

Monety, które otrzymały oficjalną nazwę „złoty”, zaczęto bić w Polsce za panowania króla Rzeczypospolitej Obojga Narodów Jana II Kazimierza w 1663 roku. Ponadto, jeśli do tej pory różne złote monety nazywano złotymi, to najpierw na srebrnych monetach wybijano napis „złoty”.

Po zaanektowaniu Polski przez Cesarstwo Rosyjskie w wyniku zwycięstwa w wojnie z Napoleonem w 1814 r., W latach 1832–1850, wybijano polskie monety o podwójnym nominale: srebrnym oraz srebrno-złotym. W 1841 r., W celu ujednolicenia systemu monetarnego Polski i Rosji, wprowadzono do obiegu rubel, na którym wykonano napisy w języku rosyjskim i polskim. Od 1870 do 1917 w Polsce w obiegu były tylko ruble.

Mimo że Polska jest członkiem UE, podobnie jak wiele innych krajów nie przyjęła euro. Wspólna waluta europejska nie ma oficjalnego statusu w Polsce.

Inflacja w Polsce

Polska waluta jest emitowana wyłącznie przez Narodowy Bank Polski. Inne banki nie mogą drukować banknotów państwowych, jak ma to miejsce w wielu innych krajach.

W ostatnich latach złoty, podobnie jak inne waluty regionu, podlegał deflacji. Dlatego bank prowadzi politykę finansową mającą na celu zwiększenie inflacji do co najmniej 2%.

Dziś, jak podał GUS (Główny Urząd Statystyczny), inflacja wyniesie ok. 1,5–2,5% - czyli na poziomie średniej europejskiej. Pod tym względem oprocentowanie złotowych kredytów konsumpcyjnych, w tym kredytów hipotecznych, ustalane przez RPP jest dość niskie.

Kiedy waluta euro będzie używane w Polsce?

Większość Polaków nie chce widzieć euro-walut. Według niedawnego sondażu CBOS: 62% przeciw przyjęciu euro. Pomimo tego, że 88% popiera członkostwo Polski w UE. Dlatego polski rząd bez pośpiechu podchodzi do tematu.

Reakcja wynikała z następstw przyjęcia euro przez Litwę i Słowację, gdzie nie wszystko poszło gładko. Główna wada - gwałtowny wzrost cen, do tej pory pokrywający się z oczywistymi zaletami - integracja z innymi gospodarkami europejskimi. Wielu Litwinów przyjeżdża nawet do gmin przygranicznych, aby kupić towary, bo w Polsce jest taniej. Istnieją obawy, że tak zwany „efekt cappuccino” dotrze do Polski: we Włoszech przed wprowadzeniem euro filiżanka cappuccino kosztowała 1500 lirów, co odpowiadało wówczas 0,77 €. Po wprowadzeniu waluty cena została zaokrąglona w górę do 1,00 €.

Polacy są przyzwyczajeni do tego, że życie w Polsce jest tanie w porównaniu z sąsiadami. A ceny towarów na przykład w sklepach odzieżowych są ustalane na poziomie 1: 4 do euro, niezależnie od tego, jaki kurs € w banku. Konsumenci obawiają się, że przyjęcie euro spowoduje, że ceny usług i żywności zrównają się ze średnimi cenami europejskimi, a wynagrodzenia nie od razu. Np. Za Big Maca w Polsce zapłacimy 10,10 zł, czyli ok. 2,35 €, a za naszych zachodnich sąsiadów - 6,25 €.

Ile kosztuje dzisiaj przeliczenie złotego na euro?

Aby zrozumieć istniejące kursy, zwracamy dziś uwagę na internetowy przelicznik walut. Na przykład przeliczono 1000 złotych polskich na euro = 219,35. W tej operacji zastosowaliśmy międzynarodową stawkę 0,2193. Wynik pojawi się przy każdym kolejnym odświeżaniu strony. Możesz także przeliczyć złotego polskiego na inne waluty. Zamiana 1000 EUR na PLN jest dość łatwa. Ile euro to zł? - 4558, 63 zł.

Gdzie możesz zmienić walutę w Polsce?

Porównaj kilka ofert i wybierz najlepsze miejsce do wymiany gotówki. Korzystny kurs sprzedazy euro w Polsce oferowany jest przez wymienniki zlokalizowane w centrach handlowych i galeriach. W każdym centrum handlowym może być ich nawet kilka, wystarczy wybrać to, w którym kurs wybranej waluty jest najkorzystniejszy. Wymienniki pracują głównie od 10:00 rano, ale w niektórych miejscach są również wymienniki z całodobowym harmonogramem pracy. W nocy kursy walut euro stają się mniej opłacalne, więc nie powinieneś wybierać tego czasu. Kurs euro dzisiaj do złotówki jest zamieszczony na naszej stronie internetowej, a informacje o zmianie kursu złotego będą na bieżąco aktualizowane w Internecie.

Korzystając z internetowego żądania wymiany, możesz ustalić kurs na pół godziny. W tym czasie skontaktujemy się z Tobą i omówimy szczegóły wymiany złotych. Aby zawsze wiedzieć, jaki kurs euro na złotówki jest i nie przegapić wahania, zapisz się na nasz kanał Telegram, to nic nie kosztuje. Jeżeli w aplikacji wskażesz adres e-mail, prześlemy tam podsumowanie kursów. Napisz lub zadzwoń po szczegóły. Oprócz wymiany pieniędzy, przelewamy waluty elektroniczne i wysyłamy płatności na całym świecie.

Przydatne wskazówki dotyczące wymiany walut

Aby dokładnie przewidzieć kurs złotego w stosunku do euro, trzeba być Nostradamusem.Istnieje jednak kilka wskazówek, które pomogą Ci odgadnąć właściwy moment na zakup lub sprzedaż euro. Oto niektóre z nich:

 • Śledź wiadomości gospodarcze. Kurs złotego może zależeć od czynników zewnętrznych. Na kurs mogą mieć również wpływ ważne wydarzenia polityczne.
 • Wybierz optymalny czas na przewalutowanie. Przykładowo, najbardziej opłaca się kupować euro w dni powszednie w porze obiadowej, a sprzedawać je w piątek wieczorem oraz w weekendy, kiedy banki i kantory nieco zawyżają kurs.
 • Weź pod uwagę czynniki sezonowe. Tak więc bardziej opłaca się sprzedawać walutę w okresie zimowym, kiedy staje się ona droższa ze względu na to, że państwo i biznes wydają duże sumy na zakup gazu i paliwa za granicą. Latem cena euro tradycyjnie staje się tańsza, ponieważ w tym czasie kraj aktywnie eksportuje swoje produkty, zarabiając walutę, która jest następnie przeliczana na złote.

Bezpieczeństwo wymiany walut składa się z trzech elementów:

 • poznaj oferowane kursy walut,
 • wstępnie dokładnie obliczyć kwotę, jaką powinieneś otrzymać po wymianie,
 • pamiętaj o przeliczeniu kwoty po otrzymaniu pieniędzy i bądź gotów odmówić transakcji, jeśli rzeczywista kwota nie zgadza się z obliczoną.

Jak opłacalnie wymiana pln na euro?

Kursy walut są śledzone we wszystkich bankach, które mają dziś najlepszą ofertę. Nie musisz już tracić czasu na szukanie najlepszej oferty, jeśli nowoczesne technologie pozwalają na poszukiwanie korzystnego kursu w Internecie. Tutaj możesz wymienić złotego na euro i inne waluty, tak jak w zwykłym banku, tylko bez wpłacania i wypłacania pieniędzy. Znalezienie najbardziej dochodowego kursu to coś więcej niż tylko uzyskanie informacji z banków komercyjnych, to prawdziwy sposób na zarabianie na wahaniach na rynku walutowym.

Kiedy zaczynasz śledzić kurs e, kontroluj wszystkie zmiany (wzrost i spadek), aby monitorować rynek, wtedy wartość waluty, jako wskaźnik życia, znika. Dzisiejszy kurs, jako wskaźnik rzeczywistego stanu rzeczy w kraju, nie będzie miał charakteru informacyjnego do analizy. Aktualny kurs euro nie będzie odzwierciedlał realnego stanu rynku, a jedynie chęć zarabiania na giełdzie przez banki komercyjne z zyskiem dla siebie. Nawet jeśli kontrola finansowa jest narzucona z korzyścią dla całego narodu, ograniczenia dewizowe prowadzą do niedoboru waluty w kantorach i spekulacji na czarnym rynku.

Gdzie możesz sprzedać euro po dobrej cenie?

Możesz wymienić pieniądze w najbliższym oddziale banku. Dziś wszystkie banki prowadzą operacje wymiany walut, bez ich udziału wymiana waluty po prostu nie może się odbyć. W dzisiejszych czasach nowoczesny kurs euro kupno i sprzedaż w bankach nie zawsze pokazują od razu rentowność lub stratę transakcji. Często, aby to zrozumieć, konieczne jest wykonanie szeregu dość złożonych operacji arytmetycznych. Przy zawieraniu transakcji lepiej kierować się intuicją i obserwować średni kurs euro na dziś. Warto zaznaczyć, że lepiej od razu wiedzieć, jak nie dać się oszukać kupując po niższej cenie i sprzedając po wyższej cenie.

Gdzie dziś można taniej kupić euro? Kurs euro online w bankach lub na stronach kantorów pomoże rozwiązać pilny problem, gdy ciągle się zmienia (euro kurs sprzedaży i zakupy są niestabilne) i potrzebujesz aktualnych, a więc zawsze potrzebnych informacji. Obecnie rośnie potrzeba automatycznego wyszukiwania najlepszego kursu w bankach komercyjnych i państwowych w celu osiągnięcia zysku. Nie każdy może sobie pozwolić na pójście do kasjera. Bank nie zawsze ma dziś dostępną wymaganą kwotę. Wymiennik praktycznie wykona wymianę po kursie bankowym, gdy brak banku w pobliżu nie będzie przeszkodą. Osoba, aby uzyskać wyczerpującą odpowiedź na temat wymiany wymaganych kwot pieniędzy, wystarczy wpisać wymaganą kwotę do kalkulatora online i natychmiast przeliczyć walutę po rzeczywistym kursie. Ponadto usługa elektroniczna najlepiej sprawdza się jako szybki tłumacz walut.

Korzystając z serwisu wymiany, możesz od razu obliczyć wymagane kwoty euro online i wyciągnąć wniosek, kiedy lepiej sprzedać lub kupić walutę lub odłożyć na później. Nie trzeba już szukać najlepszego kursu, serwis posiada aktualne informacje w postaci podsumowania z ofertami kupna i sprzedaży walut.

Gdzie jest najkorzystniejszy kurs wymiany? Po ustaleniu, gdzie jest najkorzystniejszy kurs, można z zyskiem wymianę euro na złote po najniższych cenach. Twoje zarobki będą zależeć od tego, jaki będzie kurs euro sprzedaż i kupna oraz od kwoty, którą chcesz wymienić. Z reguły wymagane ilości walut są zmieniane, jeśli w kantorach dostępna jest odpowiednia ilość pieniędzy.

Którą walutę opłaca się kupić, a która lepiej sprzedać?

Wymienniki internetowe mają wiele zalet - szybkość przesyłania walut i wypłacania pieniędzy. Jest to intuicyjna, łatwa w obsłudze strona, taka jak nasza, która przyda się jako najlepszy wymieniacz pieniędzy. Dogodnie i kompaktowo pogrupowane dane ze stawkami w bankach pozwalają lepiej zaoszczędzić czas i pieniądze. Co więcej, kurs euro wykres jest atrakcyjny dla użytkowników nie tylko ze względu na to, że jest bezpłatny, ale także dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Stale monitorujemy strony internetowe banków, które podają informacje o kursach w kilkudziesięciu kantorach. Stąd możesz zrobić prognozę kursu walutowego, śledzić dynamikę zmian na rynku, analizować, gdzie opłaca się kupować walutę, a gdzie lepiej sprzedać.

Znajomość najlepszych kwotowań jest niezbędna do prowadzenia zyskownej wymiany EUR-PLN i dokonywania korzystnych transakcji kupna i sprzedaży walut. Porównanie uzyskanych danych pozwoli dziś znaleźć najbardziej optymalny kurs, patrz po ile stoi euro. Każdy użytkownik może sporządzić prognozę kursu walutowego na najbliższą przyszłość i zdecydować, kiedy lepiej zmienić euro, czy warto to zrobić teraz, czy poczekać do jutra. Jeśli znasz sytuację z wyprzedzeniem, przewidujesz, jaki będzie kurs euro jutro, możesz kupić taniej lub sprzedać z zyskiem.

Obliczenia analityczne i podsumowania finansowe wraz z kursami na pewno nie ułatwią Ci życia, a jedynie wprowadzą w błąd. Dlatego lepiej teraz oferujemy odpowiedzi na najpopularniejsze pytania dotyczące transakcji walutowych. Pomoże Ci to w poruszaniu się po wymianie walut w Warszawie. Aktualna cena euro w kraju i na świecie determinowana jest czynnikami ekonomicznymi i politycznymi. Jeśli z gospodarką wszystko jest dobrze, to waluta krajowa się umacnia, gdy jest źle, złoty może spaść. Do czynników politycznych należą wybory, porozumienia międzynarodowe i sankcje, które również uderzyły w polską walutę. Śledź wiadomości w kraju, handel walutami, dynamikę kursów walut i prognozy ekspertów. Zawsze utrzymuj korzystne saldo, nie inwestuj w jedną walutę. Najlepiej byłoby, gdybyś kupił dolary i euro, żeby mieć trochę zapasów, ale nie sprzedawaj wszystkich złotych.

Przez całą dobę pokazujemy najlepszy kurs euro złoty, więc zawsze możesz kupić lub sprzedać zagraniczne pieniądze z zyskiem.

Tak prostymi metodami nauczyliśmy się określać, jak stoi euro, jak poprawnie wymieniać pieniądze, z kim lepiej współpracować w tej sprawie. Kontaktując się z wymiennikiem banku można otrzymać czek, pokwitowanie zakończenia operacji. Ale wymagana kwota euro nie zawsze jest w sprzedaży, musisz czekać w kolejce do kasjera, a stawka jest zwykle wyższa. Wymienniki na ulicy nie mają kolejki i problemów z gotówką, ale lepiej się z nimi nie kontaktować, ponieważ nie ma prawnego potwierdzenia faktu transakcji, a istnieje ryzyko otrzymania fałszywych pieniędzy.

Korzyści ze współpracy z naszą firmą

Naszym klientom zapewniamy najlepsze warunki, dzięki czemu z nami na pewno nie przegapisz korzyści. W naszym serwisie możesz:

 1. Wymieniaj walutę luzem. Wiele banków i kantorów wymaga złożenia zamówienia na wymaganą kwotę waluty przed wymianą. W naszej firmie możesz od razu przeliczyć dowolną kwotę.
 2. Wymień pln to euro w sprzedaży detalicznej. Jeśli masz niewielką kwotę pieniędzy, którą musisz przelać do innej waluty, z przyjemnością pomożemy Ci zminimalizować straty z tytułu różnic kursowych.
 3. Dostać zniżkę. Jeśli zostaniesz stałym klientem i dokonasz wymiany hurtowej, zaproponujemy Ci preferencyjne warunki współpracy.
 4. Szybko zakończ dowolną operację. Cenimy czas naszych klientów, dlatego eliminujemy konieczność zbierania paczki dokumentów do wymiany i czekania w niekończących się kolejkach.
 5. Uzyskaj gwarancję bezpieczeństwa. Dokładnie sprawdzamy autentyczność banknotów. Dokonując u nas wymiany, nigdy nie natkniesz się na podróbkę. Oferujemy również eskortę do transportu przy wymianie dużych ilości.
 6. Korzystaj z usługi jako osoba fizyczna lub prawna. Korzystaj z usługi jako osoba fizyczna lub prawna. Każdy mieszkaniec Warszawy może u nas wymienić walutę, niezależnie od tego, czy dokonuje wymiany prywatnej, czy dla firmy, korporacji.