Kurs korony czeskiej do złotego w Warszawie

PLN/CZK
 •  

Kwestia wymiany czeskiej waluty jest szczególnie ważna dla mieszkańców Warszawy. Do Czech przyjeżdża wielu studentów i pracowników sezonowych, a także turyści. Dlatego czeska korona jest poszukiwana. Oferujemy szybką wymianę czk na pln i odwrotnie, a także wymianę z innymi walutami.

Podpowiemy Ci, jak wymienić pieniądze, podążać kursem i zarabiać!

Jak śledzić kurs korony czeskiej?

Zrobiliśmy wszystko, aby ułatwić Ci śledzenie zmian. Witryna ma osobne stawki dla każdej waluty i tabelę przestawną. W naszym serwisie znajdziesz aktualny kurs korony czeskiej oraz harmonogram zmian.

Jak wynika z wykresu, łatwo wyśledzić, ile 1 korona czeska będzie w złotówkach i jak zmienił się ten wskaźnik. Sprawdź kursy, aby wymieniać pieniądze tak opłacalnie, jak to tylko możliwe! Z pomocą naszego zasobu można prześledzić dynamikę wzrostu czeskiej korony na przestrzeni ostatnich kilku tygodni, a nawet miesięcy.

Możliwe, że ta informacja pomoże Ci wybrać bardziej odpowiedni moment na wymianę obcej waluty. Z tej usługi korzystają na co dzień tysiące Polaków, którzy ze względu na swoją działalność zawodową zachowują poufność przy dokonywaniu niektórych transakcji finansowych.

Zawsze możesz sprecyzować, jaki jest aktualny kurs korony czeskiej i czy masz wystarczającą rezerwę walutową. Kontakt przez całą dobę, zawsze jesteśmy w kontakcie.

O czym należy pamiętać przy kursie korony czeskiej?

Czechy nie wprowadziły jeszcze euro, kraj używa własnej waluty. W obiegu znajdują się banknoty od 100 do 5000 koron i monety od 1 do 50 koron. Monety są tu używane znacznie częściej – nominał wystarcza na codzienne wydatki.

Kurs korony czeskiej jest ustalany przez handel między bankami. W przeciwieństwie do oficjalnych kas nie nakładamy ograniczeń walutowych, nie naliczamy wysokich podatków i pracujemy przez całą dobę.

Dlatego radzimy zostawić prośbę na stronie, aby naprawić kurs i nie tracić pieniędzy na jego zmianach. Po wypełnieniu wniosku możesz przyjść do wybranego wymiennika.

Co musisz wiedzieć o koronach czeskich?

Kurs wymiany Czeskiego Banku Narodowego jest publikowany codziennie przez Czeski Bank Narodowy. W Czechach inflacja jest umiarkowana – około 4-5% rocznie, więc wartość korony jest stosunkowo stabilna.

Interesujące fakty o CZK:

 • waluta czeska jest podzielona na 100 halerzy, ale są one wycofane z obiegu;
 • w obiegu znajdują się monety o wartości 1, 2, 3, 5, 10, 20 i 50 Kč;
 • najpopularniejszym w Czechach jest banknot 1000 Kč, zwany Palacký, dekadę temu został uznany za najlepszy banknot na świecie;
 • „korona” w języku Czechów oznacza również koronę monarchów;
 • banknot 2000 Kč wygląda bardzo podobnie do 2000 bułgarskich lewów, który kosztuje około 120 CZK, podmiana waluty jest popularnym sposobem na oszukanie turystów.

Stabilność korony czeskiej wynika w dużej mierze z:

 • rozwój gospodarczy kraju (obecnie Czechy znajdują się na 28 miejscu). Kierownictwo kraju robi wszystko, co możliwe, aby wzmocnić, a nawet poprawić swoją pozycję na listach najbardziej rozwiniętych krajów świata;
 • twarda walka z korupcją wpłynęła również na stabilność gospodarki i całego systemu monetarnego;
 • optymalny system dopływu i odpływu inwestycji w państwie;
 • dobra siła nabywcza ludności;
 • stosunkowo niski poziom długu publicznego.

Jak zauważają analitycy finansowi, stabilność czeskiej waluty narodowej może być jeszcze większa. Sytuację komplikuje nie zawsze uzasadniona polityka płacenia podatków, częste zmiany władzy, skorumpowani urzędnicy i biurokracja na wyższych szczeblach władzy. W tej chwili Narodowy Bank nie ma tu wpływu na kurs walutowy. Umocnieniu czeskiej korony sprzyjają również stale rosnące przychody z eksportu samochodów, części zamiennych i urządzeń przemysłowych. Szczególną uwagę należy zwrócić na sektor turystyczny. Czechy odwiedza rocznie od 15 do 17 milionów turystów z sąsiednich krajów europejskich. To znacznie więcej niż całkowita populacja kraju. Państwo inwestuje dochody w rozwój gospodarki.

Napływ kapitału zapewnia również sprzedaż luksusowych nieruchomości. Według analityków finansowych sektorem tym interesują się nie tylko lokalni mieszkańcy, ale także turyści z zagranicy, z których część przenosi się do Czech na pobyt stały.

Jak kupić korony czeskie?

Akceptujemy tylko gotówkę, więc upewnij się, że masz odpowiednią kwotę. Walutę wydajemy również w gotówce. Ułatwia to weryfikację autentyczności rachunków – robimy to dla ogólnego bezpieczeństwa. Jeśli kupisz dużo czeskich koron na raz, możemy odprowadzić Cię na przystanek samochodowy lub transportowy. Pamiętaj, aby wystawić paragon.

Aby zagwarantować najlepszy kurs korony czeskiej - wypełnij formularz na stronie. Określ żądaną walutę, wybierz kantor i wprowadź kwotę. Na dole podaj swoje dane kontaktowe - imię i nazwisko, numer telefonu, e-mail. Potrzebujemy ich do komunikacji, chociaż zawsze możesz zadzwonić lub napisać z wyprzedzeniem.

Kurs czk można sprawdzić na naszej stronie internetowej. Wygodnie jest sprawdzić wahania kursu korony czeskiej i innych walut. Kursy aktualizujemy codziennie i co godzinę - jak tylko otrzymamy informację o aukcjach. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić komfort naszym klientom.

Aby uzyskać najbardziej opłacalną wymianę, zostaw prośbę na stronie internetowej. Wypełniając go, w ciągu godziny otrzymasz ochronę przed wszelkimi zmianami kursu. Czeska korona może w tym czasie spaść, ale wymienimy dla Ciebie pieniądze po starym kursie. Nie zapomnij omówić z nami wszystkich szczegółów i obliczyć ostateczną kwotę wymiany, pomoże Ci w tym kalkulator online.