Kurs dolara amerykańskiego w Warszawie

USD/PLN
 •  

Po I wojnie światowej Polska odzyskała niepodległość, w 1918 r. Wprowadzono do obiegu walutę narodową - markę polską. Do 1924 roku polska marka straciła na wartości i została zastąpiona złotą. I przywiązał kurs dolara do zlotego.

Kurs złotego

W okresie niemieckiej okupacji Polski w czasie II wojny światowej do obiegu zostały wprowadzone nowe banknoty zwane „złotymi krakowskimi”, które drukowano na zlecenie niemieckiej administracji w Krakowie.

W 1944 r., Po wyzwoleniu Polski spod okupacji niemieckiej, wyemitowano papierowy złoty nowy typ, który zastąpił krakowskie złote, a krążące na ziemiach niemieckich znaki Rzeszy powróciły do Polski. W 1950 r. Przeprowadzono nominał, podczas którego banknoty wymieniano na nowe po kursie stu do jednego.

Od początku lat 80. Polska przeżywała poważny kryzys finansowo-gospodarczy, dewaluację złotego spowodowała, w latach 1991 i 1992 wprowadzono do obiegu banknoty o nominałach 1 i 2 mln zł, a monet o nominałach od 1 do 50 groszy już nie używano. W 1993 roku wyemitowano monety okolicznościowe o nominałach 20 i 300 tysięcy złotych.

W 1995 r. Przeprowadzono nominał, podczas którego wymieniano banknoty na nowe po kursie od 1 do 10 000. Użyto definicji „nowego złotego”.

Po denominacji stosunek złotego do dolara wynosił około 2,4 zł za 1 dolara. Na początku 2016 r. Kurs złotego kształtował się na poziomie około 4 zł za 1 dolara.

Polska od momentu wprowadzenia w 1995 r. Korzysta z trybu płynnej (rynkowej) wymiany walut. Jak każda inna waluta światowa, złoty może zmieniać się w wyniku różnych sytuacji ekonomicznych, zarówno w samej Polsce, jak i na całym światowym rynku walutowym.

W Polsce w obrocie dewizowym mogą być zaangażowane banki i prywatne kantory. Do wymiany walut nie są wymagane żadne dokumenty. Zmienianie złotówki od osób fizycznych jest nielegalne i niebezpieczne, ponieważ często zdarzają się oszuści.

Najczęściej wymieniają euro, ponieważ jest to waluta Unii Europejskiej. Na drugim miejscu jest dolar. Prawie każdą walutę można wymienić w banku, ale kantory są zwykle ograniczone do niektórych z najbardziej dochodowych lub popularnych walut.

Wymiana walut to dość ważna operacja, która będzie wymagała od właściciela gotówki przestudiowania znacznej ilości informacji. Przecież nikt nie chce zrobić czegoś złego, tracąc przy tym dużo pieniędzy. Trzeba zwrócić uwagę tylko na najkorzystniejszy kurs dolara amerykańskiego, jaki można znaleźć. To na nich działa rynek hurtowy, który powstaje na podstawie zgłoszeń na aukcji Ministerstwa Finansów. Hurtowe kursy walut są bardzo wygodne w procesie wymiany.

Hurtowy kurs dolar sprzedaż - wygoda i korzyść

Jeśli chcesz jak najbardziej opłacalnie wymienić walutę, zalecamy zbadać aktualny kurs dolara na rynku hurtowym. Z reguły są one dużo bardziej opłacalne niż obecne stawki bankowe. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że powstają one na podstawie danych otrzymanych od osób fizycznych na aukcji walutowej, możemy przyjąć, że wartość ta jest najbardziej adekwatna do realnej podaży i popytu, a nie do wartości oferowanych przez banki. W naszym serwisie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz w procesie obliczania i kupowania waluty. Tutaj znajdziesz:

 1. Kurs dolara do zlotowki na rynku hurtowym. Podane są informacje nie tylko o najpopularniejszych jednostkach walutowych (euro i dolar), ale także o innych walutach.
 2. Dynamikę przedstawiono w postaci wykresu dla każdej z osobnych jednostek monetarnych. Możesz ustawić zakres od jednego miesiąca do całego ustalonego w serwisie czasu.
 3. Specjalny przelicznik walut, który pokazuje aktualną wartość dolara. Dane są stale aktualizowane, więc w każdej chwili możesz dokładnie dowiedzieć się, ile otrzymasz za daną operację.
 4. Aplikacja online. Możesz zostawić prośbę, a nasi menedżerowie oddzwonią. Nie potrzebujesz dużej ilości danych do wypełnienia, więc jest to bardzo szybka i wygodna funkcja.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o stanie rynku, prognozę kursu lub poprawić swoje umiejętności finansowe, to nasz blog powstał właśnie z myślą o Tobie. Nowości prezentowane na blogu pomogą Ci nie popełnić błędów w żadnej operacji, a także uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania.

Kantor wymiany walut w Warszawie - maksymalna wygoda przy minimalnym wysiłku

Aby jak najszybciej wymienić walutę lub sprawdzić aktualny kurs, możesz skorzystać z naszego wymiennika. Usługi w naszym serwisie są najwygodniejsze i najprostsze. Specjalnie dla klientów witryna zawiera dużą ilość informacji referencyjnych i przydatnych narzędzi. Z ich pomocą możesz obliczyć wymianę walut do szczegółów i zobaczyć kurs zloty dolar. Po wszystkich obliczeniach i podjęciu decyzji wystarczy, że zostawisz prośbę, a nasz operator skontaktuje się z Tobą pod wskazanym telefonem komórkowym. Z nim omówisz wszystkie niuanse, a następnie podjedziesz do wymiennika i sprzedasz tam swoją gotówkę za inne jednostki pieniężne. Pieniądze otrzymasz natychmiast, nie będą zaangażowane żadne systemy transferowe, co znacznie przyspieszy operację.

Dolar amerykański jest silną walutą międzynarodową używaną w kilkudziesięciu krajach w głównych transakcjach handlowych i inwestycyjnych. Dodatkowo dolar jest walutą rezerwową, dlatego ponad 70% depozytów i inwestycji na całym świecie jest w nim przechowywanych. Polaków interesuje również kurs dolara usa, ponieważ wielu z nich współpracuje z zagranicznymi partnerami biznesowymi, często wyjeżdża za granicę i tak dalej. W Polsce wymiana waluty krajowej na obcą jest dość powszechna. Wynika to przede wszystkim z faktu, że wszystkie większe transakcje przeprowadzane są w walucie obcej. Możesz wymienić złotówki na dolary w każdym kantorze w kraju.

Na kurs dolara na zlotowki mogą wpływać takie czynniki, jak:

 • inflacja, jej wzrost może znacząco wpłynąć na zmiany kursu dolara;
 • sytuacja gospodarcza kraju;
 • sytuacja polityczna w kraju i na świecie jako całości.

Wszystkie czynniki są ze sobą ściśle powiązane, ponieważ procesy te są regulowane przez państwo. Ważną rolę odgrywają inwestycje międzynarodowe, dzięki którym polska gospodarka rośnie. Obecnie kurs $ jest niestabilny na całym świecie. Wynika to z faktu, że cały świat został objęty pandemią koronawirusa i na razie nie ma prognoz, kiedy wyjdziemy z tej sytuacji.

Wymiana usd in pln na naszej usłudze

Każdy może wymienić złotego na dolara w Warszawie i innych miastach w Polsce. Ten rodzaj operacji jest popularny zarówno wśród osób fizycznych, jak i prawnych. W naszym wymienniku złoty jest wymieniany na dolara w celu:

 • aby zdeponować swoje oszczędności w banku. Polacy lokują pieniądze w obcej walucie i aby zachować oszczędności, wielu lokuje je w bankach;
 • na giełdy. Kurs dolar na pln pomoże Ci zarabiać na różnicy walut. Pieniądze zagraniczne mają wysoką wartość na giełdach. Możesz grać sam lub możesz skontaktować się z firmami specjalizującymi się w giełdach;
 • za wyjazd za granicę. Wiele osób kupuje dolary, aby podróżować do innych krajów, zarówno w celach turystycznych, jak i biznesowych;
 • do zawierania umów z firmami międzynarodowymi. Wiele międzynarodowych korporacji prowadzi działalność w międzynarodowej walucie, jaką jest dolar.

Wiele osób kupuje również walutę za pośrednictwem banków, ale są tutaj istotne wady. Po pierwsze, banki mają ograniczenia w zakupie obcej waluty, co sprawia, że wymiana jest dla klienta uciążliwa. Po drugie, kurs waluty dolar w bankach może być niższy niż w kantorach. Z pozytywnych cech można wyróżnić fakt, że masz gwarancję otrzymania prawdziwych banknotów, a wszystkie Twoje transakcje będą chronione.

Czarny rynek ma najwyższe kursy wymiany ze wszystkich innych instytucji finansowych. Jedynym pozytywnym czynnikiem są jednak atrakcyjne na zewnątrz ceny dolara. Nie ma tutaj gwarancji, że otrzymasz prawdziwą walutę lub nie dasz się oszukać. Nasze kantory łączą w sobie najlepsze cechy banków i czarnego rynku. Kurs jest tutaj dość wysoki, a firma zachowuje całkowitą poufność dla klienta.

Dlaczego warto u nas wymienić dolara na złotówkę?

Nasza firma od dłuższego czasu zajmuje czołową pozycję na polskim rynku finansowym. Wymiany walut w naszym serwisie można dokonać zarówno w kantorze, jak i online. Możesz również zobaczyć kurs dolara wykres, który pokazuje jego dynamikę w bieżącym dniu lub tygodniu. Z łatwością zarezerwujesz u nas kwotę, której potrzebujesz na 60 minut, po prostu złóż wniosek na naszej stronie i przyjdź do biura po pieniądze.

Nasz kantor prezentuje najkorzystniejsze kursy walut dolar amerykański w Warszawie. Wszystkie transakcje finansowe są u nas chronione, ponieważ szanujemy pełną poufność każdego klienta. Otrzymane zgłoszenia przetwarzamy niezwłocznie tak, aby było to jak najbardziej wygodne dla naszych klientów. Kantory wyposażone są w technologię umożliwiającą bezpieczne dokonywanie transakcji walutowych, dzięki czemu ryzyko otrzymania fałszywych pieniędzy jest minimalne. Oprócz dolara możemy wymieniać euro, złote, funty, a także dokonywać przelewów. Nasza firma posiada licencję, dzięki czemu spełnia wszystkie kryteria niezawodności i oferuje najbardziej komfortowe warunki wymiany dla każdego klienta.

Aby więc szybko, bezpiecznie i możliwie najbardziej zyskownie przelać dolary na złote, potrzebny jest niezawodny kantor. Jego główne cechy to:

 • stały stacjonarny punkt wymiany;
 • dostępność zezwolenia na tego typu działalność;
 • umiejętność wykonywania różnych transakcji finansowych;
 • obecność kilku rodzajów banknotów;
 • niezawodność i bezpieczeństwo transakcji walutowych;
 • korzystny dzisiejszy kurs dolara do złotego;
 • popularność i doskonała reputacja.

Skontaktuj się z nami, a gwarantujemy Ci 100% korzyści i bezpieczeństwa!

Kurs dolara w kantorach: kto jest zainteresowany

Jeśli blisko współpracujesz z firmami z Wielkiej Brytanii lub USA, musisz wykonywać regularne przelewy pieniężne. Aby zminimalizować straty z tytułu różnic kursowych, zalecamy stałe monitorowanie zmiany kursu złotego do dolara.

Planując wycieczkę turystyczną, koniecznie zaopatrz się w lokalną walutę kraju, do którego się wybierasz. W ten sposób uchronisz się przed możliwym ryzykiem, ponieważ za granicą często panuje niekorzystny kurs dolara w kantorze, a w niektórych przypadkach nie ma żadnej możliwości przewalutowania jednej waluty na inną. Warto wcześniej zadbać o przeliczenie złotych na dolary.

Od 2010 roku można handlować kwotowaniem USD/PLN na międzynarodowym rynku walutowym. Jeśli jesteś aktywnym, stale rozwijającym się traderem, konieczne jest monitorowanie wahań kursu dolara w stosunku do złotego. W ten sposób znacznie zwiększysz swoje szanse na wygraną i będziesz dokładnie wiedział, kiedy lepiej sprzedać wycenę, a kiedy kupić.

Notowanie dolara/złotego: kluczowe cechy

W ciągu dnia waha się kurs USD/PLN. Ponieważ kurs dolara do złotego charakteryzuje się dużą zmiennością, bardzo ważne jest śledzenie dziennej dynamiki. Jeśli handlujesz krótkoterminowo, najlepszym momentem jest szczyt aktywności na sesjach amerykańskich i europejskich. Aby zarabiać pieniądze w średnim i długim okresie, warto handlować wcześnie rano lub po godzinie 18:00.

Polska jest członkiem UE, ale w tym kraju euro nigdy nie stało się oficjalną (główną) walutą. Niezależnie od tego, PLN jest stylowo uzależnione od EUR. Jeśli cena jednego euro wzrośnie, wzrośnie również wartość złotówki i odwrotnie. Ale dynamika złotego i dolara jest odwrotnie proporcjonalna. Jeśli cena dolara rośnie, to złoty ulega dewaluacji.

Nasz serwis zapewnia najlepszy kurs dolar kantor w Warszawie

Nie wszystkie banki i giełdy oferują wymianę złotego na dolary. A tam, gdzie jest to możliwe, często jest to niekorzystny kurs. Większość ludzi wolałaby wejść na czarny rynek, na którym nie ma ograniczeń. Ale warto pamiętać, że istnieje duże ryzyko. Nasza firma oferuje:

 1. Oszczędzać czas. Kantory znajdują się w każdej dzielnicy miasta. Pracują przez cały dzień od poniedziałku do piątku;
 2. Opłacalna wymiana walut. Na stronie można skorzystać z konwertera złotego do dolara i zarezerwować online kurs dolara na pln przed wizytą w kantorze;
 3. Śledź trendy. Sporządzamy wykresy dla każdej pary walutowej, które pokazują wahania wybranych jednostek walutowych w dowolnym okresie. To narzędzie jest bardzo przydatne dla traderów, ponieważ pozwala im przewidywać dalsze zmiany;
 4. Skorzystaj z wielofunkcyjnej witryny. Kalkulator umożliwi przeliczenie złotego na dolary w zaledwie kilka sekund. Możesz również przeglądać kursy krzyżowe, zlecać przelewy w kraju i za granicą.

Wymiana złotówki na dolary w naszej firmie jest szybka, opłacalna i bezpieczna! Z aktualnym kursem dolara w kantorach można zapoznać się na naszej stronie internetowej. Możesz również subskrybować nasze wiadomości na kanale Telegram, aby śledzić kurs dolara online.